• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Пам’яті Героя-визволителя міста – Ірбайхана Бейбулатова» Брав участь

Доданий
13.04.2018
Номер
75
Освіта

В Мелітопольській гімназії №5 Мелітопольської міської ради Запорізької області розташований шкільний музей імені Ірбайхана Аделхановича Бейбулатова, який 75 років тому героїчно загинув, захищаючи наше рідне місто. І тим гірше бачити в якому занедбаному стані знаходиться Меморіальна дошка пам’яті І.А. Бейбулатова, яка розташована на будинку за адресою вул. Героїв України, 38(фото1).

Автор проєкту
Лілія
Лілія Саєнко
Бюджет
20 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Бейбулатова вулиця, 12, Мелітополь

Опис

Проблема

Музей імені Бейбулатова засновано у 2007 році і вже більше 10 років він є центром патріотичного виховання гімназистів, місцем проведення заходів з військово-патріотичного виховання для учнів, батьків та вчительської громадськості міста, зустрічей з військовослужбовцями підшефних частин, ветеранами та учасниками АТО, воїнами – інтернаціоналістами. На базі музею проходять інформаційно - просвітницькі заходи з нагоди державних свят та пам’ятних дат, присвячених історії Збройних Сил України, боротьбі українського народу за свободу та незалежність. Гостями музею є гості з Дагестану, батьківщини Героя, представники чеченської діаспори в Україні, представники національних товариств нашого багатонаціонального міста, учасники Міжнародних проектів, з якими підтримує зв’язки гімназія. Адже «патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується» (В. О. Сухомлинський) (фото 2-7). Кожна зустріч починається з відвідування могили Героя на Братському кладовищі та Меморіальної дошки Героя. Під час проведення тематичних патріотичних тижнів «Мелітополь-бойовий» та «Вахта пам’яті» в рамках шефської роботи учні гімназії покладають квіти до дошки (якщо це можна так назвати, прив’язують до ближчої труби для водостоку). Нам, вчителям, учням та батькам соромно за сучасний вигляд Дошки, за те, що багато років на Дошці при встановлені було невірно указано прізвище Героя (є підтверджуючи документи), за те, що на наш розсуд вона зараз не має належного естетичного вигляду (фото 8).

Мета проекту

Осучаснення меморіальної дошки Героя Радянського Союзу І.А. Бейбулатова, встановлення її на будинку Мелітопольської гімназії № 5 ММР ЗО, сучасне облаштування м’ясця знаходження меморіальних дощок – стіна, поріг (фото 9).

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Ми пропонуємо з метою патріотичного виховання учнів встановити та урочисто відкрити Меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Ірбайхану Аделхановичу Бейбулатову до 75 річниці визволення міста від фашистських загарбників на будівлі Мелітопольської гімназії № 5 саме тому, що гімназія підтримує дружні зв’язки зі школою в с. Осман - Юрт республіки Дагестан, яку очолював Ірбайхан Бейбулатов.

Для кого цей проект

Для мешканців вулиці Бейбулатова, інтернаціональних гостей, гімназистів та батьківської громадськості, які є мешканцями мікрорайону гімназії.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1.Проведення демонтажних робіт старої дошки за адресою вул. Героїв України, б. 38.
2. Замовлення нової меморіальної дошки.
3. Проведення робіт зі встановлення дошки за адресою вул. Бейбулатова, 12 (на будинку Мелітопольської гімназії №5 вже встановлені Дошки пам’яті Кушнарьову Є.П. та воїну-афганцю Горлач А.А.).
4. Встановлення підставки під квіти.
5. Проведення робіт із впорядкування порогу та стіни.

Ключові показники оцінки результату проекту

Проведення тематичних заходів із залученням молодого покоління: екскурсій, лінійок пам’яті, тематичних тижнів, читань, зустрічей з видатними людьми міста, країни, міжнародними гостями тощо.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління освіти Мелітопольської міської ради