• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Социальное такси, кому трудно – подвези!» Реалізований

Доданий
16.03.2017
Номер
1
Соціальний захист

Пілотування транспортної соціальної послуги перевезення людей з інвалідністю 1 або 2 групи з стійкими порушеннями опорно-рухового апарату протягом 2018 року.

Автор проєкту
Катерина
Катерина Кучина
Бюджет
199 998 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

Особи з інвалідністю з стійкими порушеннями опорно-рухового апарату (1 та 2 гр., які пересуваються на інвалідних візках; 1 гр. з діагнозом ДЦП або з відсутністю нижніх кінцівок) не мають можливості вільного пересування містом. На користування послугами приватного таксі просто не вистачає пенсійних виплат, тому ці люди є «заручниками чотирьох стін» свої домівок, що робить їх соціально ізольованими.
Стаття 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю вказує « … держави-учасниці вживають належних заходів для забезпечення особам з інвалідністю доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, транспорту, інформації …».
Стаття 28 Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зазначає «Підприємства, організації та фізичні особи підприємці, що здійснюють транспортне обслуговування населення, зобов'язані забезпечити спеціальне обладнання транспортних засобів, … , яке б дало змогу інвалідам безперешкодно користуватися їх послугами. У тих випадках, коли діючі транспортні засоби не можуть бути пристосовані для використання інвалідами, органи місцевого самоврядування створюють інші можливості для їх пересування».  

Мета проекту

Сприяння впровадженню за рахунок Мелітопольського міського бюджету транспортної соціальної послуги перевезення людей з інвалідністю 1 та 2 гр. з стійкими порушеннями опорно-рухового апарату шляхом пілотування – відпрацювання механізму впровадження даної послуги протягом 2018 року в м. Мелітополь.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Послуга перевезення осіб з інвалідністю або похилого віку, людей, що тимчасо втратили працездатність, вже успішно працює в більшості міст України при Територіальних центрах, Управліннях соц.захисту населення, громадських організаціях: Іллінці, Козятин, Вінниця, Хмельницький, Днепр, Тернівка, Житомир, Коростень, Коломия, Львів, Одеса, Кременчуг, Полтава, Суми, Конотоп, Шостка, Рівне, Дубно, Тернопіль, Ізюмск, Чугуєвськ, Хмельницьк, Черкаси, Золотоноша, Канів, Чернигів, Черновці та ін.
Для запровадження такої послуги в Мелітополі необхідні точні розрахунки: кількість клієнтів, кілометраж, пріоритетні об’єкти. Крім цифрових даних необхідно опрацювати механізм використання послуги. БО «Соціальний фонд» спільно з Територіальним центром, проаналізувавши досвід інших міст, підготували проект Порядку надання транспортної соціальної послуги. Після проведення аналізу пілотування послуги стане можливим визначення точних фінансових розрахунків, внесення правок в Порядок та складання проекту міської програми.

Для кого цей проект

1 та 2 гр., які пересуваються на інвалідних візках;
1 гр. з діагнозом ДЦП або з відсутністю нижніх кінцівок
з мінімальним розміром пенсії на час реалізації проекту.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Визначення списку клієнтів послуги на час пілотування.
2. Визначення надавача послуги з списку перевізників громадського транспорту, які мають адаптовані транспортні засоби.
3. Укладання Договору про надання послуги перевезення осіб з інвалідністю с надавачем послуги.
4. Надання послуги згідно вимог Порядок надання транспортної соціальної послуги протягом 2018 року.
5. Аналіз витрат

Ключові показники оцінки результату проекту

Результатом проекту стане кількість поїздок та клієнтів «Соціального таксі».