• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Ми разом"- газета про інтеркультурний Мелітополь та адаптацію вимущених перееленців" Відхилений

Доданий
28.10.2016
Номер
525
Культура

Пропонується відновити видання газети «Ми разом», що відображала міжкультурну різноманітність міста, і розширити її тематику на життя вимушених переселенців, проблеми, що стоять перед ними, та способи їх вирішення.

Автор проєкту
Валерія
Валерія Вовк
Бюджет
156 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Мелітополь - місто інтеркультурне та гостинне.
В останні роки ці теми користуються особливою увагою. Перша - у зв'язку з виходом міста на рівень Ради Європи. Друга - у зв'язку з присутністю в місті тисяч вимушених переселенців.
І національні товариства, і переселенці зацікавлені в регулярному виданні друкованого ЗМІ, присвяченого «їхній» тематиці. Періодичного відображення цих тем в існуючих ЗМІ для них недостатньо. Газету пропонується позиціонувати, перш за все, на цю аудиторію, а також всіх мелітопольців, яких цікавить ця тематика. До роботи в газеті будуть залучені юні журналісти з ЗОШ № 8, в яких зараз немає можливості системно працювати у «дорослому» виданні та набувати практичних навичок під керівництвом фахових спеціалістів.

Ще в 2000 році Асоціація журналістів Мелітополя заснувала і видавала в співробітництві з національними товариствами міста газету «Ми разом», що відображала міжкультурну різноманітність міста.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Видання отримало позитивні відгуки читачів і фахівців, але не вийшло на госпрозрахунок. Зовнішнього фінансування не було, надалі газету видавали з перервами, зараз випуск припинено.
Асоціація журналістів Мелітополя, журналістський гурток «Восьмий меридіан» ЗОШ № 8, Рада національних товариств Мелітополя, громадська організація «Лебедушка» та товариство Червоного Хреста, які працюють з переселенцями, готові брати участь у відновленні регулярного випуску видання.

Собівартість одного випуску (робота журналістів, редактора, коректора, додрукарська підготовка та поліграфія) - 8000 грн. Асоціація журналістів Мелітополя та Рада національних товариств Мелітополя готові прийняти на себе співфінансування (по 1000 грн.). Таким чином, дефіцит становить 6000 грн. за 1 випуск. При запланованому виході 1 раз на два тижні - це 156 тис. грн. на рік.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Результатами реалізації проекту зможуть скористатися учасники культурно-національних товариств міста (актив - кілька сотень, в їх діяльності бере участь більше тисячі) і вимушені переселенці (за різними оцінками, від трьох до п'яти тисяч чоловік). Крім того, дана тематика цікава і багатьом іншим мелітопольцям.
Юні журналісти ЗОШ № 8 отримають практичний фаховий досвід.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Організаційні збори партнерів проекту, визначення відповідальних осіб від кожного партнера, підбір персоналу, узгодження тематики і деталей бюджету - грудень 2016 р.
2. Збір інформації, написання матеріалів, додрукарська підготовка, друк та розповсюдження газети - кожні два тижні 2017 р.
3. Висвітлення діяльності культурно-національних товариств і життя переселенців, проблем і позитивного досвіду їх вирішення - кожні два тижні 2017 р
4. Зустріч партнерів проекту з метою обговорення проміжних результатів - щомісяця.

Газету планується видавати 1 раз на два тижні накладом 2000 примірників обсягом 16 повнокольорових сторінок формату А4. Планується її безкоштовно розповсюджувати в цільовій аудиторії. Це було б позитивно сприйнято ними і сприяло б вирішенню їх проблем шляхом висвітлення на сторінках газети як проблем, так і позитивного досвіду їх вирішення. На сьогодні такого видання в Мелітополі немає, і, як показує досвід, діяти на повністю госпрозрахунковій основі воно не може.