• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

50+ навчатися Відхилений остаточно

Доданий
15.05.2019
Номер
66
Освіта

Запровадження повноцінної систематичної роботи різнопланових актуальних освітніх програм за принципом роботи «Університету третього віку» на базі Територіального центру соціального обслуговування Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради та бібліотек Централізованої бібліотечної системи відділу культури Мелітопольської міської ради на безкоштовній основі для осіб віком

Автор проекту
Наталя
Наталя Іванова
Бюджет
350 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

Мінливість сьогодення та всеохопне просякнення у повсякденне життя сучасних технологій призводить до постійної потреби у навчанні та підвищення навичок людей в незалежності від віку. В Мелітополі останнім часом активно розвивається сфера додаткових освітніх послуг, переважна більшість яких розрахована на дітей, молодь та людей середнього віку й надаються на платній основі. Мешканці Мелітополя віком від 50 років не охоплені якісними освітніми послугами. Частково цю проблему вирішує Університет третього віку, що діє при Територіальному центрі, при цьому його відвідувачами можуть бути лише клієнти центру, а освітні послуги надаються не систематично в залежності від наявності викладачів-волонтерів. До того ж викладач, який працює з людьми старшого віку, має враховувати психофізіологічні особливості навчання цієї категорії людей.
Також реалізація даного проекту стане ще одним кроком на шляху побудови міста, що навчається й прикладом практичної реалізації концепції навчання впродовж життя.

Мета проекту

Запровадити сталу навчальну програму для людей старшого віку, що міститиме різнопланові освітні курси різної тривалості, які будуть організовані на базі комунальних установ в кожному мікрорайоні міста на безоплатній основі.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Запровадження різнопланових актуальних освітніх програм за принципом роботи «Університету третього віку» на базі комунальних установ в кожному мікрорайоні міста на безоплатній основі для осіб віком від 50 років.
Забезпечення сталого фінансування Плану заходів м. Мелітополь щодо виконання регіонального плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року, затвердженого розпорядженням міського голови від 21.01.2019 № 41-р, зокрема п.1.8, 1.9; 2.2, 2.4, 2.9, 2.11, 2.13; 3.9, 3.15, 3.23, 3.33; 4.14.

Для кого цей проект

Проект розрахований на жителів Мелітополя віком від 50 років, зокрема з числа безробітних, малозабезпечених сімей та осіб пільгових категорій, слухачів «Університету третього віку» на базі Територіального центру соціального обслуговування Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

- Проведення дослідження щодо актуальних напрямків освітніх програм та курсів для людей літнього віку;
- Розробка нових та доопрацювання наявних в місті програм та курсів (зокрема Комп’ютерна грамотність, українська мова, іноземні мови, юридично-правова грамотність; фінансова грамотність, оздоровчі технології, започаткування власної справи, подолання життєвих кризових ситуацій та інші);
- Підбір тренерів/викладачів;
- Закупівля обладнання та необхідних матеріалів;
- Набір слухачів;
- Розробка графіку проведення занять та вибір місця проведення та часу занять;
- Впровадження освітніх програм та курсів;
- Моніторинг якості та ефективності їх проведення;
- Складання плану роботи на наступний рік.

Ключові показники оцінки результату проекту

Зменшення соціальної напруги у громаді за рахунок надання якісних освітніх послуг людям старшого віку, що сприятиме розвитку людського потенціалу, в тому числі населення працездатного віку.
Обладнано навчальну кімнату у Територіальному центрі соціального обслуговування.

Експертна оцінка