• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Розвиток бази практики для студентів майбутніх менеджерів туризму Відхилений остаточно

Доданий
25.04.2019
Номер
22
Освіта

Мелітополь - місто з сприятливими умовами для інвестування в туристичну галузь, яка має потенціал для розвитку і потребує кваліфікованих кадрів. В Мелітополі є ВНЗ, де проводиться підготовка майбутніх менеджерів з організації туризму, її складовою є виробнича практика. Практика планується на базі Приазовського НПП, одним з напрямів якого є організація рекреаційно-туриcтичної діяльності.

Автор проєкту
Наталія
Наталія Барабоха
Бюджет
60 600 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Богуна Івана (Червоноармійська), 46, Мелітополь

Опис

Проблема

Мелітополь як інтеркультурне місто має значний туристичний потенціал, обумовлений вигідним географічним положенням, демографічними особливостями та історією, що пов’язані з територією усього Приазов’я. Але туризм в межах даного регіону розвинений досить слабо, тому практична підготовка і знання своєї території для студентів - майбутніх менеджерів туризму формує у них практичні навички професійної діяльності з обраного фаху.
Мета практики полягає у формуванні практичних умінь та навичок організації туристично-екскурсійної діяльності, що потребує в першу чергу знання природи та історії території майбутніх туристичних маршрутів.
Виробнича практика планується на базі Приазовського національного природного парку, одним з напрямів діяльності якого є організація рекреаційно-туристичної діяльності. Програма проведення практики може носити наскрізний характер, тобто студенти відповідного напряму можуть проходити практику на базі Приазовського НПП на протязі усього терміну навчання, включаючи і переддипломну практику. Практика на базі Приазовського НПП як об’єкта ПЗФ України дозволить студентам ознайомитись з туристичним потенціалом території Мелітопольщини, її унікальними природними об’єктами в процесі проведення не тільки занять в офісі, а й під час виїздів на територію парку та міста Мелітополя. Парк має потужні туристично-рекреаційні можливості, які необхідно задіяти під час розробки місцевих туристичних маршрутів, що потребує знання і попереднє безпосереднє знайомство з ними у майбутніх організаторів турдіяльності нашого міста. Для організації практики студентів – майбутніх менеджерів туризму Приазовський НПП має спеціалістів, які добре знають територію, інформаційне і картографічне забезпечення.

Мета проекту

Знайомство майбутніх організаторів туристичної галузі з природними та історичними особливостями, рекреаційним потенціалом території рідного краю, поглиблення теоретичних знань і практичних навичок з метою організації краєзнавчих туристичних маршрутів по території Мелітопольщини та Приазовського національного природного парку, підготовки і розробки паспортів маршрутів, методики проведення піших та автоекскурсій. Мета буде реалізовуватися в процесі проведення аудиторних занять в офісі Приазовського НПП та екскурсійних виїздів на територію Мелітопольщини і Приазовського національного природного парку.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Для реалізації проекту буде розроблено і надруковано зразки
5 паспортів туристичних маршрутів по території Мелітопольщини та Приазовського національного природного парку.
Буде проведено аудиторні заняття для студентів відповідно програм навчальних та виробничих практик майбутніх менеджерів туристичної галузі вищих навчальних закладів м.Мелітополя - МДПУ ім. Б.Хмельницького та ТДАТУ ім. Д.Моторного.
Буде арендовано автотранспорт і проведено екскурсійні виїзди для студентів 2 ВНЗ м.Мелітополя відповідно програм навчальних та виробничих практик майбутніх менеджерів туристичної галузі.
Буде придбано обладнання для підготовки і проведення практики студентів (ноутбук, планшет, мегафони).
Студенти отримають знання щодо туристичних об’єктів Мелітопольщини та території Приазовського НПП, в першу чергу, унікальних природних комплексів та обєктів природно-заповідного фонду України.

Для кого цей проект

Виробничу практику на протязі року можуть проходити на базі Приазовського національного природного парку по 40-50 студентів ВНЗ м.Мелітополя (МДПУ ім.Б.Хмельницького, ТДАТУ ім. Д. Моторного).
Практична підготовка студентів-майбутніх менеджерів з туризму на базі найбільшого в Запорізькій області обєкта ПЗФ України загальнодержавного значення - Приазовського національного природного парку дозволить забезпечити існуючі підприємства туристичної галузі в місті Мелітополі та в регіоні кваліфікованими кадрами та сприяти створенню нових робочих місць в процесі появи нових обєктів туристичного бізнесу.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Практика студентів проводиться у вигляді аудиторних занять та екскурсій на території Приазовського НПП:
1.Придбання обладнання для організації підготовки і проведення виробничої практики для студентів (2 мегафони, планшетний компьютер, ноутбук).
2.Розробка і друкування 5 паспортів туристичних маршрутів по території Приазовського НПП для проведення практичних занять.
3.Аудиторні (лекції, практичні заняття) заняття (по 2 заняття) в офісі Приазовського НПП на протязі року для кожної групи студентів відповідно графіків учбового процесу певного ВНЗ м.Мелітополя.
3.Екскурсійні виїзди на територію Приазовського НПП (по 2 виїзди) на протязі року для кожної з 3- х груп студентів 2-х ВНЗ відповідно графіків їх учбового процесу.

Ключові показники оцінки результату проекту

1.Організація практики для студентів ВНЗ з фаху менеджмент туризму на базі Приазовського НПП дозволить готувати до професійної діяльності щорічно 40-50 майбутніх організаторів туристично-екскурсіонної діяльності в процесі проведення практичних занять і екскурсійних виїздів в установі, одним з напрямів якої є проведення рекреаційно-туристичної діяльності.
2. Буде проведено по 2 виїзди для кожної групи студентів 2-х ВНЗ на територію Мелітопольщини і ПНПП на арендованому транспорті.
3.Придбано обладнання для проведення екскурсійних виїздів студентів
(2 мегафон, планшетний компьютер, ноутбук), що надасть можливості в наступні роки щорічно проводити виробничі і навчальні практик для студентів м.Мелітополя.
3.Буде розроблено і роздруковано 5 паспортів туристичних маршрутів по території Мелітопольщини і ПНПП (по 100 екз.) як зразки для використання в учбовому процесі при підготовці майбутніх менеджерів туризму.
4.Реалізація проекту сприятиме отриманню студентами досвіду самостійно оцінювати потенційні туристично-рекраційні можливості територій та обєктів для створення ними в майбутньому бізнес-проектів та їх успішної професійної діяльності.

Файли

Експертна оцінка