Опис
Проблема
У Мелітополі живе багато молоді, що займається або мріє займатися скелелазінням, спортивним туризмом, альпінізмом, спелеологією. Заняття цими видами спорту потребують тренувань з мотузкою на висоті (в ідеалі на природному рельєфі – скелі, печери). В Мелітополі, як і в більшості українських міст природній рельєф відсутній, тому спортсмени тренуються на штучному рельєфі – спеціальний тренажерний стенд, що називається скеледром.
На сьогоднішній день у місті досі немає такого тренажерного стенду з вільним доступом для усіх бажаючих, як спортсменів так і новачків, для занять скелелазінням, спортивним туризмом, альпінізмом, спелеологією.
Часто молодь, для відчуття адреналіну від висоти спускається у штучні підземні споруди або піднімається на покинуті споруди, що може бути дуже небезпечним для життя. Заняття на скеледромі також дають відчуття адреналіну, але є безпечними завдяки постійному страхуванню.
Мета проекту
Спорудження тренажерного стенду - скеледрому висотою 12м з розмірами у плані 1,5х3,0м для занять скелелазінням, спортивним туризмом, альпінізмом, спелеологією.
Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування
Для вирішення проблеми пропонуємо спорудити тренажерний стенд - скеледром висотою 12м з розмірами у плані 1,5х3,0м.
Скелелазіння саме по собі – це дуже цікавий і корисний вид спорту. Заняття скелелазінням розвиває чіпкість рук, зміцнює усі групи м’язів, укріплює опорно-руховий апарат. Це фізична активність і випробування на кмітливість.
Спортивний туризм, альпінізм і спелеологія – це різноманітні техніки лазіння, страховки і рятувальних робіт.
Разом усі ці види спорту і активності є дієвими засобами виховання дітей та юнацтва, розвивають любов до природи, подорожей, пізнання світу, допитливості.
Спорудження сучасного скеледрому сприятиме:
розвитку і популяризації таких видів спорту як скелелазіння (що визнане олімпійським видом спорту), альпінізм та спортивний туризм (що визнані національними видами спорту);
підвищенню рівня майстерності мелітопольських спортсменів: скелелазів, альпіністів, спелеологів і туристів;
більш якісному і різноманітному спортивному дозвіллю і відпочинку дітей, молоді та дорослого населення.
Тренажерний стенд запропонованої конструкції може використовуватися для:
проведення змагань із скелелазіння на місцевому та обласному рівнях;
проведення змагань з техніки лазіння і страховки на штучному рельєфі на місцевому та обласному рівнях;
проведення всеукраїнських змагань з гірського туризму;
влаштування тролею (атракціон-спуск по крутопохилій мотузці на роликовій каретці);
тренування спортсменів, що займаються або мріють займатися скелелазінням, спортивним туризмом, альпінізмом, спелеологією;
проведення занять для дітей і молоді.
Також балансоутримувач скеледрому матиме можливість отримувати кошти від надання послуг з проведення навчань у міський бюджет.
Для кого цей проект
Проект розрахований на мелітопольців різних вікових груп (діти, молодь, середній та старший вік), що мріють займатися або займаються туризмом, альпінізмом, скелелазінням, спелеологією.
План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)
Придбання і установка конструкції тренажерного стенду.
Придбання спеціального спорядження (мотузка, страхувальні системи).
Ключові показники оцінки результату проекту
Популяризація здорового способу життя серед молоді. Виховання у молодого покоління любові до подорожей, природи, пізнання світу.