• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

«Мелітополь –місто екосвідомих людей» Брав участь

Доданий
28.06.2021
Номер
53
Навколишнє середовище

Проєкт спрямований на формування екологічної свідомості мешканців м. Мелітополя.Передбачено придбати для усіх мікрорайонів 4-ри модульні компостери для збору і переробки органічного сміття, подрібнювачу віток та залучити мешканців до еко-заходів з благоустрою міста.

Автор проєкту
Андрій
Андрій Хрущ
Бюджет
170 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

За старою-доброю звичкою восени мешканці міста Мелітополя починають прибирати свої подвір’я, городи та присадибні ділянки не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. Завершується прибирання спалюванням сухого листя та інших рослинних решток. Крім цього, через збільшення попиту на пластикову тару, до органічного сміття додають ще й пляшки, пакети та інший мотлох. Таким чином, у повітря вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять оксиди азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Спалення листя призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння. Мінекоенерго рекомендує компостувати листя - для цього не треба особливих знань або зусиль. Треба спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя, а потім помірно його зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт. Для вирішення цієї проблеми проєктом передбачено придбати для усіх мікрорайонів 4-ри модульні компостери для збору і переробки органічного сміття, подрібнювачу віток та залучити мешканців до еко-заходів з благоустрою міста.

Мета проєкту

Метою проєкту є формування екологічної свідомості мешканців м. Мелітополя шляхом згуртування активних громадян та залучення їх у ініціативи, які спрямовані на безпечний благоустрій та досягнення екологічних змін у житті громади.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Для вирішення проблеми передбачено придбати для усіх мікрорайонів м. Мелітополя по одному 4-ри модульному компостеру для збору і переробки органічного сміття, подрібнювачу віток та залучити мешканців до еко-заходів з благоустрою міста: спільне прибирання територій (без використання шкідливого методу утилізації опалого листя, трави шляхом спалювання), створення безпечного та комфортного простору у дворах, скверах, участь мешканців в заходах з озеленення мікрорайонів тощо.

Для кого цей проєкт

Цільовою аудиторією проєкту є: - Мешканці міста різної вікової категорії; - Влада; - Люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів; - Еко-спільнота міста.

План заходів з реалізації проєкту

План заходів: 1. Закупівля необхідного обладнання та передача його балансоутримувачу. Визначення локацій для встановлення. 2. Інформування населення та уповноважених осіб приватного сектору та багатоповерхових будинків про можливості використання обладнання за цільовим призначенням під час проведення заходів з благоустрою на своїх територіях. 3. Залучення городян до участі в еко-заходи з покращення екологічного стану довкілля та благоустрою міста. 4. Проведення еко-заходів в мікрорайонах міста з використанням безпечних методів утилізації органічних відходів: спільне прибирання територій, створення безпечного та комфортного простору у дворах, скверах, участь мешканців в заходах з озеленення мікрорайонів тощо.

Чи Ваш проєкт має співфінансування

Ні.
-

Обсяг співфінансування проєкту

0.00

Ключові показники оцінки результату проєкту

В результаті впровадження проєкту очікується, що у мешканців м. Мелітополя підвищиться рівень екологічної свідомості, вони у подальшому будуть згуртовуватися та приймати участь в еко-заходах задля поширення та впровадження ідеї створення безпечного Еко Міста, в якому не забруднюють довкілля, раціонально використовують природні ресурси та гармонійно поєднують урбанізацію й природне середовище. Під час проведення еко-заходів вони будуть використовувати безпечні методи утилізації органічних відходів за допомогою компостерів та подрібнювачів гілок, що зменшить ризики забруднення повітря у місті, яке стається під час неправильної утилізації листя, трави, віток шляхом спалювання. Вдихання диму завдає негативних наслідків здоров’ю будь-якої людини, особливо тим, хто має захворювання дихальних шляхів.

Відповідальні підрозділи

Департамент капітального будівництва та житлово-комунального господарства Мелітопольської міської ради Запорізької області